قیمت سئو

امروزه با توجه به اینکه دنیای دیجیتال جزئی از زندگی روزمره مردم شده است پس بهتر است صاحبان مشاغل هزینه ای را برای بازاریابی و تبلیغ کار خود در بستر اینترنت در نظر بگیرند. هنگام تنظیم بودجه برای بازاریابی آنلاین و در واقع جستجوی یک شرکت سئو، اهمیت قیمت سئو و المان های موثر بر آن برای شما مشخص میشود.

از زمان شروع سئو، ارائه یک پاسخ ساده به این سوال که “هزینه سئو چقدر است؟” مشکل بوده است. بزرگترین شوخی در صنعت ما این است که وقتی کسی قیمت سئو را می پرسد، پاسخ همیشه این است که بستگی دارد! اما این حقیقت دارد.

قیمتی که برای سئو می پردازید باید مقداری نسبت به درآمد شما باشد و منعکس کننده اهداف مورد انتظار شما باشد. همیشه به یاد داشته باشید، شما برای نتایج پولی پرداخت نمی کنید. این با AdWords امکان پذیر است اما نه با سئو. شما برای زمان پول پرداخت می کنید. هر چه زمان بیشتری برای کمپین خود صرف کنید، موفقیت بیشتری خواهید داشت.

تعداد زیادی متغیر وجود دارد که باید هنگام ساخت استراتژی و بودجه در نظر گرفته شود. قضاوت در مورد هزینه واقعی و بازگشت سرمایه بالقوه یک پروژه سئو در شروع آن، اغلب دشوار است. در این مقاله قصد داریم درباره اهمیت سئو در کسب و کارمان، عوامل موثر در قیمت سئو، نحوه قیمت گزاری، انتخاب شرکت مناسب سئو و… صحبت کنیم.

چرا باید برای سئو هزینه کنم؟

از آن جایی که مردم برای رفع نیاز های خود و خرید و فروش بیشتر از گوگل استفاده می کنند؛ به یاد داشته باشید، 93٪ از تجربیات آنلاین با یک موتور جستجو شروع می شود. گوگل گام اول برای اکثریت قریب به اتفاق چرخه های خرید است. به همین علت سئو از مهم ترین روش های بازاریابی آنلاین به شمار می رود اما باید بدانیم که صرف این هزینه چه فایده ای برای بیزینس ما دارد ؟

سئو آن چیزی نیست که بسیاری ادعا می کنند. سئو نه یک محصول ثابت و نه پاسخی جادویی برای تمام مشکلات تجاری شماست! سئو یک علم است. یک عمل دائماً در حال تکامل که به یک عنصر انسانی برای توجه به الگوها، روندها و خطرات احتمالی نیاز دارد.

در حالی که احتمالاً شنیده اید که سئو می تواند فروش شما را افزایش دهد، این تنها در صورتی درست است که همه چیز با هم جور باشد. سئو عامل مستقیمی در افزایش درآمد شرکت شما نیست؛ فروش عامل مستقیم است. سئو یک عامل غیرمستقیم قوی است که می‌تواند به ایجاد فرصت‌های درآمدی جدید کمک کند؛ اما این همه چیز نیست.

نحوه محاسبه قیمت سئو

نحوه محاسبه قیمت سئو

برای محاسبه قیمت نهایی سئو عوامل مختلفی مثل هزینه سئو داخلی (مثلا هزینه های مربوط به تولید محتوا)، هزینه های سئو خارجی (مثلا هزینه رپورتاژ)، هزینه های فنی سایت، تعداد و دشواری کلمات کلیدی، وضعیت کنونی سایت (بک لینک ها، رتبه سایت و…)، قدرت رقبا و عوامل دیگری در نظر گرفته میشود.

ما برای محاسبه قیمت سئو موارد زیر را در نظر می گیریم:

  • اندازه وب سایت چقدر است؟ چند صفحه نیاز به بهینه سازی دارند؟
  • چقدر توسعه محتوا مورد نیاز است، به خصوص اگر سایت فاقد صفحات مهم باشد؟
  • چند مشکل فنی باید برطرف شود؟
  • وب سایت چند بک لینک دارد؟ اگر تعداد زیادی وجود نداشته باشد، ما بودجه بیشتری را برای تمرکز بر ایجاد یک پایه بک لینک قوی تر اختصاص خواهیم داد.
  • رقابت چقدر سنگین است؟
  • آیا جنبه هایی از کار وجود دارد که مشتری ما بتواند از عهده آنها برآید؟

چه قدر برای سئو باید هزینه کنم؟

مانند بسیاری از تصمیمات بازاریابی، بازگشت سرمایه بالقوه باید در نظر گرفته شود، نه قیمت. اگر این ملاحظات به سمت قیمت سوق داده شود، پول خرج شده به یک “هزینه” تبدیل می شود و دیگر به عنوان “سرمایه گذاری” تلقی نمی شود.

طبیعی است که یک صاحب کسب و کار بپرسد که “چقدر باید برای سئو بپردازم؟” اداره یک کسب و کار به معنای مدیریت یک بودجه بازاریابی محدود است. اما این سوال اشتباهی است که باید پرسید. سوال درست این است که “چقدر حاضرم در سئو سرمایه گذاری کنم؟

اگر به شما بگوییم به ازای هر هزارتومانی که سرمایه گذاری می کنید، در ازای آن 5 هزار تومان دریافت خواهید کرد، چه می گویید؟ اکنون ارزش خدمات برای شما ملموس تر است و دیگر به سئو به چشم هزینه نگاه نمی کنید، بلکه سرمایه گذاری پول برای بازگشت دوباره آن به علاوه سود است.

وقتی به سئو به این صورت نگاه شود، سوال در مورد قیمت سئو کمتر می شود و در مورد اینکه چقدر مایل به سرمایه گذاری برای مشاهده بازده هستید، سوال می شود.

مدل های مختلف برای تعیین قیمت سئو

وقتی نوبت به قیمت گذاری سئو می رسد، اکثر سئوکاران یکی از این مدل های پرداخت را انتخاب میکنند :

دستمزد ماهانه:در این مورد مشتریان برای خدمات سئو سایت خود به صورت ماهانه مبلغی را پرداخت میکنند؛ این نوع پرداخت مناسب پروژه هایی با اهداف طولانی مدت است.

  • قیمت ثابت: خدمات قرارداد با قیمت ثابت به مشتریان این امکان را می دهد که قراردادی را امضا کنند و هزینه تعیین شده ای را برای خدمات خاص سئو بپردازند. در بیشتر موارد، قرارداد با قیمت ثابت ، خدمات کپی رایتینگ سئو، محتوای یونیک ، راه انداری رسانه های اجتماعی و… را ارائه میدهد.
  • قیمت گذاری بر اساس پروژه: قیمت‌گذاری مبتنی بر پروژه که معمولا در اکثر پروژه ها این نوع قیمت گذاری انتخاب میشود، به مشتریان اجازه می‌دهد تا هزینه مشخصی که از ابتدا تعیین میشود برای پروژه‌های سئوی سفارشی بپردازند.
  • پرداخت ساعتی: مشاوره ساعتی به قراردادی اطلاق می شود که در آن مشتریان در ازای دریافت خدمات مشاوره سئو هزینه ساعتی به شرکت ها پرداخت می کنند تا نکات و تکنیک های لازم برای بهبود سایتتان را در اختیار شما قرار دهند؛ در واقع این شما هستید که باید با توجه به مشاوره های دریافت شده روی سایت خود کار کنید پس باید دانش مربوط بهه آن را داشته باشید.
چه قدر برای سئو باید هزینه کنم
چرا نباید سراغ سئو ارزان قیمت برویم؟

چرا نباید سراغ سئو ارزان قیمت برویم؟

اگر با شرکت های خدمات سئویی رو به رو شدید که اصرار دارند با قیمت پایین تر نسبت به دیگران یا به اصطلاح تخفیف های زیاد به شما خدمات ارائه بدهد به سراغ شرکت های دیگری بروید. در این جا 8 دلیل برای این که چرا نباید سئو ارزان قیمت را انتخاب کنیم وجود دارد:

در سئو ارزان از گوشه کنار کار میزنند

اگر یک سئوکار فقط 20 درصد از نرخ بهره را برای خدمات خود دریافت می کند، احتمالاً تنها 20 درصد تلاش خواهید کرد. 80 درصد دیگر شامل بریدن گوشه ها، پرش از مراحل و خودکارسازی کارهایی است که باید به صورت دستی انجام شوند.

اگر قیمت سئو بسیار پایین باشد، نمی توانید به نتیجه برسید

با صرف هزینه پایین برای سئو  می توان برخی از تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهد، چند عنصر فنی را در وب سایت شما را تغییر داد، و شاید حتی یک صفحه فروش را بهینه کرد. متأسفانه، منابع مالی برای پرداختن به دو عنصر حیاتی هر استراتژی سئو (محتوا و لینک ها) را ندارد؛ بدون محتوا و لینک تلاش های شما بیهوده است.

قیمت سئوی پایین = استراتژی سئوی عمومی

مشکل خدمات سئوی ارزان این است که برای صرفه جویی در زمان و بهبود کارایی، باید از استراتژی های مقیاس پذیر و استفاده کنند. این بدان معناست که  مثلا آنها از استراتژی سئو یکسانی هم برای یک فروشگاه لباس و هم برای یک بانک محلی استفاده می کنند.

شما برای یادگیری SEO دیگران هزینه می کنید

هر چند همیشه اینطور نیست اما دستمزد یک نفر به طور کلی نشان دهنده تجربه اوست. اگر برای ارزان‌ترین بسته خدماتی سئو در صنعت هزینه می‌کنید، احتمالاً برای یادگیری و کسب تجربه شخص دیگری هزینه می‌کنید.

شهرت و رتبه شرکت خود را به خطر خواهید انداخت

زمانی که مراحل کلیدی و مهم را در سئو از دست می‌دهید، و برای یکسری بک لینک‌های ناقص هزینه می‌کنید، اول شما شهرت برند خود را در چشم مشتریان خود پایین می آورید. آنها می توانند تفاوت بین شرکتی که به خوبی مورد احترام است و شرکتی که از میانبر استفاده می کند، تشخیص دهند.

شما در معرض خطر برانگیختن خشم گوگل هستید

گوگل با سئو مشکلی ندارد البته تا زمانی که قوانین را رعایت کنید.گوگل با تکنیک های کلاه سیاه که یکپارچگی سیستم را به خطر می اندازند، موافق نیست. اگر آن متوجه نقض آشکار قوانین شود که اغلب در مورد سئوی ارزان قیمت صدق می کند؛ این حق را برای خود محفوظ می دارد که سایت شما را تا زمانی که همه چیز درست شود جریمه کند، این اساساً تمام ترافیک ورودی شما را از بین می برد.

هیچ پاسخگویی در مورد نتایج SEO وجود ندارد

وقتی با یک شرکت سئو معتبر شریک می شوید، معمولاً با شرکتی کار می کنید که به وجهه ی خود اهمیت می دهد و می خواهد رضایت مشتریان خود را جلب کند. وقتی با یک سرویس سئو ارزان شریک می شوید، آنها واقعا اهمیتی نمی دهند و به دنبال تکرار همکاری نیستند بنابراین پاسخی برای به نتیجه نرسیدن سایت شما ندارند.

زمان زیادی را تلف خواهید کرد

اگر خدمات تجاری ارزان است، معمولاً به این معنی است که باید این پس انداز را با صرف زمان جبران کنید. چه ایمیل های رفت و برگشتی، اصلاحات، یا صرفاً استرس و ناامیدی باشد، زمان تلف شده در سئوی ارزان ارزشی را که می توانید از طریق فروش، بازاریابی یا سایر جنبه های اصلی کسب و کار خود برای شرکت خود ایجاد کنید، از بین می برد.

در آخر باید بدانید که هزینه قیمت سئو سایت شما بسته به کسب و کارتان و میزان خدماتی که مایل هستید دریافت کنید از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است و نمیتوان هیچ هزینه ثابت و مشخصی برای خدمات سئو تعیین کرد.

هر شرکت مربوط به خدمات سئو موظف است ابتدا سایت رقیبان، خدمات درخواستی مشتریان، میزان رقابت کلمات کلیدی و سایر شرایط را بررسی کند سپس قیمت سئو را به مشتری ارائه دهد؛ پس برای انتخاب یک شرکت خدمات سئو سعی کنید با توجه به اهداف خود شرکتی با مدیران با تجربه تر و سابقه کاری بهتر انتخاب کنید تا از کیفیت خدمات سئو و تا حدودی تضمین کسب رتبه های بالا مطمئن باشید.

از انتخاب شرکت هایی که یک نوع بسته خدماتی را برای هر نوع پروژه ای ارائه میدهند پرهیز کنید؛ هر شرکتی باید قیمت خدمات سئو را برای شما و سایر مشتریان بالقوه در دسترس داشته باشد تا جزئیات نحوه کار آنها را توضیح دهد و اگر اینطور نیست، نشانه این است که باید دنبال جای دیگری برای انجام سئو سایت خود باشید. همچنین به یاد داشته باشید سئو یک استراتژی مداوم است و برای رسیدن به هدف باید صبور باشید

 

همین الان تماس بگیرید